Oyun Test Ederek Para Kazanma

Oyun Test Ederek Para Kazanma yöntemi olarak son derece popülerdir. Özellikle gamerlar, bir girişim olarak büyük bir ilgi gösterir.

Bu kapsamda kişiler henüz geliştirilme aşamasında olan oyunları oynar. Böylece piyasaya sürülmeden önce gereli testler de yapılır. Bu sayede şu gibi amaçlar hedeflenir;

  1. Oyunda mevcut bugların bulunması
  2. Oyunda donma yapan noktaların keşfedilmesi
  3. Oyunda hata veren bölgelerin bulunması
  4. Oyundan atmaların yaşanıp yaşanmadığı, yaşanıyorsa niye olduğu
  5. Oyunda mevcut olan görüntü hatalarının keşfedilmesi

Game tester bu gibi amaçlarla oyun oynar. Bu nedenle aslında eğlenmek değil, oyunu daha da geliştirmek hedeflenir. Kişiler bulduğu eksiklikleri ve hataları rapor halinde belirtir. Böylece oyun piyasaya çıkmadan önce gerekli düzeltmelerin yapılması mümkündür.

Oyun Test Ederek Para Kazanma

Peki, oyun test ederek para kazanma siteleri neler? Bu kapsamda sitelerin değil, oyun yapımcısı firmaların bilinmesi gerekir. Zira birlikte çalıştığınız kişi, kurumsal bir firmadır.

Oyun test edici olarak çalışmak istiyorsanız, basit olarak iş ilanlarını takip etmeniz gerekir. Bunun için LinkedIn, Indeed gibi yabancı iş arama platformları araştırılmalıdır. İlanlar farklı sıklıkla yayınlanacağı için düzenli kontrol ederek, çıktığı gibi sonuçları görmeniz mümkündür.

Sonrasında sadece CV’nizi göndererek, iş başvurusu yapmanız kalır. Eğer profesyonel bir özgeçmiş hazırlarsanız, daha iyi sonuçlar alınabilir. Game tester başvurusu olumlu sonuçlanırsa, sizinle kısa süre içerisinde iletişim kurulur.

Game Tester Evden Çalışabilir Mi?

Günümüzde birçok kişi eğlenme amacıyla game tester olmak ister. Her ne kadar bu mümkün olsa da sanıldığı gibi kolay değildir. Çünkü sizden beklenen oyunun eksi yönlerini bulmanız ve bunları rapor etmenizdir.

Rapor verildikten sonra ilgili firma detayları konuşmak üzere sizi arayacaktır. Böylece onlara hatanın nerede, nasıl olduğunu anlatmanız gerekir. Bu kapsamda tek çalışma yeri iş yeri değildir. Aynı zamanda evden çalışmanız da mümkün olabilir.

Lakin dikkat etmeniz gereken bir nokta oyun bilgisayarınızın çok güçlü olmasıdır. Zira günümüzde oyunlar yüksek sistem gereksinimlerine sahiptir. Dolayısıyla yüksek grafiklerde bilgisayarınızın teknik yetersizliklerinden kaynaklanan bir kasma, oyundan atma olmamalıdır.

Şayet bilgisayarınız kötüyle, nitelikleriniz yeterli olsa bile firma yine de sizinle çalışmak istemeyebilir. Çünkü verdiğiniz raporlar doğal olarak gerçeği yansıtmayabilir. Zira bir kasmanın oyundan mı, bilgisayardan mı kaynaklandığı soru işareti bırakır.

Oyun Test Ederek Para Kazanma
Oyun Test Ederek Para Kazanma

Oyun Test Ederek Para Kazanma Nasıl Yapılır?

Sadece oyun oynamayı sevmek, profesyonel bir game tester olacağınızı göstermez. Çünkü ilk olarak bir oyunu aslında sevmeseniz, gerçekten zaman ayırmayacak kadar kötü bile olsa saatlerce oynamanız gerekir.

Bu durum sabırlı olmanızı da gerektirir. Oyunda ciddi bir hata insanların canını sıkabilir veya sinirlendirebilir. Ancak sizin bununla ilgilenmeden oynamaya devam etmeniz şarttır.

Son olarak ayrıntılara dikkat edebilmeniz, raporları da güzel bir şekilde yazabilmeniz gerekir. Temel niteliklere sahip olmak, kolayca kabul edilmenize yardımcı olur.

Yorum yapın