Eczanede Satılan İştah Kesici Şurup

Eczanede Satılan İştah Kesici Şurup kısa sürede etki ettiği için birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Eczanede satılan zayıflama ilacı neler? Fazla kilolar günümüzde birçok kişinin şikayetleri arasındadır.

Eczanede Satılan İştah Kesici Şurup

Kilolarından memnun olmayan insanlar, bu duruma karşı bir çözüm arar. Birçok kişinin aklına bu kapsamda şuruplar, haplar gelir. Bunların arasında,

 1. Wanabi Forte,
 2. Xenabi Forte,
 3. Thincal,

Vardır. Doktorların önerdiği zayıflama ilaçları hastalara göre değiştiği için bunları bilinçsiz bir şekilde kullanmamak gerekir. Eğer kilo vermek istiyorsanız sağlıklı ve düzenli beslenmeniz, diyet yapmanız şarttır.

İlaçları bilinçsiz bir şekilde kullanmak zayıflamaya yardımcı olmayacağı için doktor gözetiminde kullanılmalıdır.

Wanabi Forte

Wanabi Forte, kilo vermek için hangi ilaç kullanılır seçeneklerinden biridir. Bu obezite tedavisinde kullanılır. Sindirim sistemi üzerine etki eder. Besinler ile alınan yağların, 3’te 1 oranının sindirilmesini engeller.

Sindirim sisteminde yer alan enzimlere bağlanarak, öğün esnasında alınan yağların sindirilmesini önler. Böylece emilmediği için vücut tarafından dışarı atılır. Düşük kalorili bir diyet ile birlikte, obezite tedavisinde yararlanılır.

Wanabi Forte kapsülün etkin maddesi orlistat içermektedir. Her eczaneden kolay bir şekilde reçete ile birlikte satın alınabilir.

Eczanede Satılan İştah Kesici Şurup
Eczanede Satılan İştah Kesici Şurup

Xenabi Forte

Zayıflama hapları gerçekten işe yarıyor mu? Eğer reçeteli bir şekilde, doktorun belirttiği gibi kullanılırsa zayıflama hatları yardımcı olmaktadır. Bu kapsamda birçok ilaç vardır. Xenabi Forte de bunlardan bir tanesidir. Etkin maddesi orlistat olup yardımcı bileşenleri şöyledir;

 1. Mikrokristalin selüloz
 2. sodyum nişasta glikolat (Tip A)
 3. povidon K 30
 4. sodyum lauril sülfat
 5. mikronize talk
 6. Jelatin kapsül: İndigo karmin-FD&C Mavi 2, titanyum dioksit, jelatin

Eğer etkin ya da yardımcı maddelerine karşı alerji varsa kullanılmaması gerekir. Prospektüs bilgisine göre kullanım dozu üç ana öğünün her birinde alınan 120 mg 1 tane kapsüldür. Öğüne başlamadan önce, öğün sırasında ya da 1 saat sonrasında kullanılabilir. Haplar su ile birlikte yutulmaktadır.

Banka Hariç Nereden Para Bulabilirim? yazısı da ilginizi çekebilir.

Eczanede Satılan İştah Kesici Şurup: Thincal

Eczanede Satılan İştah Kesici Şurup Thincal, hastalara göre doktorların önerdiği zayıflama ilaçları arasındadır. Obezite tedavisi sıramsıda kullanılmakta olup yeni bir ilaçtır. Sindirim sistemi üzerine etki ederek çalışmaktadır. Düşük kalorili bir diyet ile birlikte, obezite tedavisinde yararlanılır. İlacın etkin maddesi  orlistat olup yardımcı bileşenleri,

 1. Mikrokristalin Selüloz,
 2. Sodyum Nişasta Glikolat,
 3. Sodyum Lauril Sülfat,
 4. Talk,
 5. Povidon,
 6. Sığır Jelatini,
 7. Titanyum Dioksit,
 8. İndigo Karmin,

Şeklindedir. İlaç ağızdan alınmakta olup kapsüller çiğnenmeden, yeterli miktarda sıvı ile birlikte kullanılmalıdır.

Bunların dışında eczanede satılan zayıflama ilacı olarak farklı seçenekler de vardır. Ancak bunların haricinde farklı opsiyonlar da bulunur. Lakin ilaçların bilinçsiz kullanılmasının istenen sonuçları vermeyeceği hatırlanmalıdır.

Ayrıca Eczanede Satılan İştah Kesici Şurupların bazı yan etkileri de vardır. Doktora danışmadan kullanmak, bunların gözlemlenmesine yol açabilir. Eğer kilo vermek istiyorsanız, sağlıklı ve düzenli bir beslenme planı oluşturmak ve diyet yapmak da gereklidir.

Yorum yapın