Banka Hariç Nereden Para Bulabilirim?

Banka Hariç Nereden Para Bulabilirim? sorusu birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Özellikle de ekonomik açısından zor zamanlar geçirdiğimiz için Kimden borç para bulabilirim? sorusu sorulmaktadır. Günümüzde insanlar farklı sebeplerden dolayı acil şekilde paraya gereksinim duyabilir. Her ne kadar akla ilk olarak bankalar gelse de aslında bankalar verdikleri parayı geri alabilmek ister. Peki, Banka Hariç Nereden Para Bulabilirim?

Bu nedenle kişilerin ödeme konusunda sorun yaşayacağı kanaatine varılırsa, başvurulardan olumsuz cevaplar alınabilir. Bu gibi hallerde, insanlar nereden borç para bulabileceğini düşünebilir.

Banka Hariç Nereden Para Bulabilirim?

Eğer ne gibi çözümlerinizin olduğunu düşünüyorsanız, borç para veren hayırseverler bunlardan bir tanesidir. Günümüzde bazı iş adamları ihtiyaç sahiplerine böyle yardım edebilmektedir. Bunun için sadece yaşadığınız yerde mevcut olan kişileri bulmanız gerekir. Banka Hariç Nereden Para Bulabilirim? diyorsanız aşağıda sıralanan yerleri düşünmeniz de mümkündür;

 1. Faktöring Firmaları
 2. Vakıflar
 3. Telefon ve Beyaz eşya

Tüm bunları ayrıntılı inceleyerek detaylı bir şekilde bilgi alabilirsiniz. Şayet borç para arıyorsanız, tefecilerden uzak durmanız gerektiği unutulmamalıdır. Ayıca fefecilik bir suçtur. Bu kişiler borç paraları büyük faizler ile verdiği için çoğu kişi ödeme konusunda büyük problemler yaşar. Bu kapsamda mallarını kaybedenler de vardır.

Banka Hariç Nereden Para Bulabilirim? yazımızın yanı sıra 10 LT Oksijen Tüpü Dolum Fiyatı yazımız da ilginizi çekebilir.

Banka Hariç Nereden Para Bulabilirim?: Faktöring Firmaları

Eğer borç para almak istiyorsanız, senetle borç para nereden bulabilirim diyorsanız, faktöring firmalarını da tercih edebilirsiniz. Bu kurumlar BDDK tarafından denetlenmektedir. Bu kapsamda mevcut çok sayıda seçenek vardır;

 1. ABC Faktöring
 2. Acar Faktöring
 3. AK Faktöring
 4. Akdeniz Faktöring
 5. Akın Faktöring
 6. Anadolu Faktöring
 7. Arena Faktöring
 8. Başer Faktöring
 9. Atılım Faktöring
 10. Bayramoğlu Faktöring

Bunların dışında senetle borç veren farklı faktöring firmaları da vardır. Bu tür kuruluşlar BDDK tarafından denetlenmekte olup tam listesine https://www.bddk.org.tr/Kurulus/Liste/79 linkinden ulaşılabilir.

Banka Hariç Nereden Para Bulabilirim?
Banka Hariç Nereden Para Bulabilirim?

Banka Hariç Nereden Para Bulabilirim?: Vakıflar

Borç paraya gereksinim duyuyorsanız ve nereleri tercih edebileceğinizi düşünüyorsanız, borç para veren vakıflar da yer almaktadır. Ancak burada bir ihtiyacınızın olması ve bunu gösterebilmeniz istenebilir.

Bu kapsamda hangi vakıfları tercih edebileceğinizi düşünüyorsanız, aralarında şu gibi yerler vardır;

 1. İnsanlığa Hizmet Vakfı
 2. Türk HAVAK
 3. Talih Sosyal Dayanışma ve Yardım Vakfı
 4. Vehbi Koç Vakfı
 5. SEY Vakfı

Bunların her birini ayrı olarak inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz. Borç para veren vakıflar arıyorsanız, bunun haricinde yaşadığınız yerdeki farklı vakıfları da değerlendirebilirsiniz.

Telefon ve Beyaz Eşya

Senetle kredi almak istiyorsanız, bu kapsamda farklı seçenekleriniz vardır. Telefon ve beyaz eşya da bunlardan bir tanesidir. Bunun için bir cep telefonu veya beyaz eşya alarak, senet ile ödemeyi tercih etmeniz gerekir. Bu kapsamda satış yapan birçok iş yeri vardır.

İlk olarak bunun için ne kadar nakde gereksinim olduğu incelenmelidir. Buna göre en uygun olan telefonu ya da beyaz eşyayı bulabilir, ardından da senetle alabilirsiniz. Sonrasında ise kullanmadan satmanız gerekir. Böylece hızlı bir şekilde nakit ihtiyacı da karşılanabilir.

Senetle kredi almak istiyorsanız, bu yöntemde ilgili ürünün parasını ödemeniz gerektiği de unutulmamalıdır.

Yorum yapın