Genç Ve Güzel Kalmak İçin Dua

Genç Ve Güzel Kalmak İçin Dua, özellikle kadınlar tarafından araştırılmaktadır. Yaşlanmama duası günümüzde birçok kadının ilgisini çeker. Sürekli genç kalmak, parlak ve güzel bir cilde sahip olmak tüm kadınlar tarafından arzulanır. Bu nedenle hangi duaların edilebileceği de sıklıkla düşünülür.

Genç ve güzel görünmek isteyenler bunun için beslenmelerine dikkat etmekte, cilt bakım ürünleri kullanmakta ve yaşamlarına dikkat etmektedir. Ne var ki yıllar geçtikçe, stresin de etkisiyle insanlar güzelliklerini kaybetmeye başlar.

Buna karşı neler yapılabileceği kadınlar tarafından sık sık düşünülür. Her şey Allahü Teala’nın izniyle gerçekleştiği için dua ederek bunu ondan arzu etmeniz mümkündür. Eğer genç ve güzel kalmak için dua düzenli bir şekilde edilirse, Allah’ın izniyle daha genç ve güzel olabilirsiniz.

Genç Ve Güzel Kalmak İçin Dua: Ebu Katade Güzellik Duası

Ebu Katade güzellik duası internette en çok araştırılan dualar arasındadır. Zira günümüzde her kadın daha güzel olmak için yollar arar.

Allahü Teala’ya iyi bir kul olduğu zaman, Ebu Katade’de olduğu gibi ruhun güzelliği yüze yansıyabilir. Peygamber Efendimiz Ebu Katade’nin genç kalabilmesi için ona bir dua lütfetmiştir.   Bu efleha’llahü vecheke Allahümme barik lehu Fi şarihi ve beşerihi şeklindedir.

Duanın anlamı oldukça güzeldir. Ebu Katade, duanın bereketi ile 70 yaşında vefat ettiğinde, 15 yaşında gibi göstermiştir. Duanın 3 veya 7 kere okunarak avuca üflenmesi, ardından da ellerin yüze sürülmesi gerekir. genç ve güzel kalmak için dua özel günlerde okunmamalıdır.

Ya Hayy Genç Kalmak İçin

Günümüzde fiziğin güzel olması için dua gibi seçenekler, kadınlar tarafından sıklıkla değerlendirilir. Zira çoğu kadın daha güzel bir dış görünüşe sahip olmak ister. Bunun için çeşitli sporlar yapılmakta, cilt bakım ürünleri kullanılmakta ve farklı aktiviteler gerçekleştirilmektedir.

Bunun yanı sıra Allahü Teala’dan da gençli ve güzellik istenmelidir. Zira her şey onun izniyle olur. Dua etmek, Esmaü’l Hüsna okumak ve Allah’a şükretmek bu nedenle çok önemlidir. Düzenli bir şekilde okunması halinde duanız makbul olabilir.

Eğer eşinize daha güzel görünmek, onun gözünde sürekli genç kalmak istiyorsanız gençlik ve güzellik duası ile istediğiniz sonuçlara ulaşmanız mümkündür.

Yüzü Güzelleştiren Esmaü’l Hüsna

Genç kalmak isteyenler için yaşlanmama duası büyük bir önem taşır. Böylece aradan yıllar geçse bile, aynı görünümü sergileyebilirsiniz. Böylece eşinize karşı kendinizi daha da sevdirebilirsiniz.  Bunun için duaların düzenli bir şekilde okunması şarttır. Bu sayede eşinizin yanı sıra diğer insanların gözünde de hoş, çekici bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Bunun için öncelikle gerekiyorsa gusül abdesti alınmalıdır. Ardından da normal abdeste niye edilerek yeniden alınmalıdır. Sonrasında bir odaya geçilmeli, yüz kıbleye çevrilmelidir. 7 defa besmele çektikten sonra Ya Musavvir, Ya Safi ve Ya Cemil esmaları okunmalıdır.

Bunları okuduktan sonra 7 kere Fatiha ve İhlas suresi okunmalıdır. Ardından da genç ve güzel kalmak için dua edilmelidir.

Bunun yanı sıra Kur’an-ı Kerim’de yer alan Yunus suresinin 26. ayeti de okunmalıdır. Bunlar ve Ebu Katade güzellik duası doğru şekilde okunursa dualarınız kabul edilebilir.

Genç Ve Güzel Kalmak İçin Dua
Genç Ve Güzel Kalmak İçin Dua

Fiziğin Güzel Olması İçin Dua

Yüzü güzelleştiren Esmaü’l Hüsna neler? Bu soru daha ilgi çekici, güzel ve genç yüz hatlarına sahip olmak isteyen kadınlar tarafından sıklıkla sorulur. Bunun için öncelikle besmele-i şerif okunur. Sonrasında 11 esma nida şeklinde okunur. Eğer bilmiyorsanız aşağıda olduğu gibidir;

 1. Ya Rahman
 2. Ya Melik
 3. Ya Kuddüs
 4. Ya Musavvir
 5. Ya Latif
 6. Ya Mucip
 7. Ya Vedud
 8. Ya Hamid
 9. Ya Kadir
 10. Ya Batın
 11. Ya Azim

Bu esmalar nida şekliyle okunur. Ardından da bazı sureler okunur. Her sure öncesinde okunan esmalar aynıdır. Söz konusu sureler,

 1. Duha,
 2. Kevser,
 3. İhlas,
 4. Nas şeklindedir.

Bunlar da yaşlanmama duası kapsamında olup düzenli şekilde edilmesi gerekir.

Yunus Suresi Güzellik Ayeti

Genç ve güzel kalmak için dua okurken dikkat etmeniz gerekir. Yunus suresi güzellik ayeti okumadan önce gusül abdestinizi, ardından da normal abdestinizi almanız, ardından da uygun, sessiz ve temiz bir odaya geçerek okumanız gerekir.

Bu durum diğer Esmaü’l Hüsna’lar ve dualar için de geçerlidir. Eğer halis bir kalp ile ederseniz, genç ve güzel kalmak için dua Allah katında kabul olabilir.

Yorum yapın