Clash Of Clans 12 Seviye Köy Düzeni

Clash of Clans 12 seviye köy düzeni, bu strateji oyununa henüz başlayan kişiler tarafından incelenen konulardan. 12. seviyeye gelindiği zaman köy düzenini doğru kurmamak, rakiplerinizin yaptığı saldırılardan daha fazla kayıp almanıza yol açabilir.

Clash Of Clans 12 Seviye Köy Düzeni

Telefondan kolay bir şekilde oynanabilen Clash of Clans, milyonlarca insan tarafından oynanmaktadır. Bunların arasında yeni oyuncular da vardır. Bu kişiler her seviyede nasıl bir köy düzeni yapması gerektiğini düşünebilir.

Çünkü seviye ilerledikçe, kaynakları korumak oldukça önemlidir. Zira asker üretme, araştırma yapma gibi işlemlerin istediği altınlar, iksirler daha fazladır. Eğer her saldırıdan çok fazla kaynak kaybederseniz, bu durum kendinizi geliştirme yönünde bir engel olabilir.

Sur Yapılarını İnşa Etme

Clash of Clans 12 seviye köy düzeni kurma esnasında öncelikle surları doğru planlamak gerekir. Böylece ilerleyen seviyelerde de sık sık yer değiştirme yapmak son bulabilir.

Surlar, oyunda genellikle düşman birliklerinin geçmemesi için kullanılır. Zira önce bunların yok edilmesi gerekir. Böylece saldırı alındığın zaman kazanmak istenir. Ayrıca köyün farklı bölümlerini ayırma gibi amaçları da bulunur.

Eğer depolarınızı korumak, savunmalarınızın yıkılmadan daha fazla saldırmasını istiyorsanız surların devamlı güçlendirilmesi önerilir. Böylece daha fazla hasara dayanıklı hale geleceği için sizi daha iyi şekilde koruyabilir.

Savunma Binalarını İnşa Etme

Clash o Clans 12 seviye köy düzeni ganimet koruma için oldukça önemlidir. Zira köyü dışarıdan gelen saldırılara karşı korur. Böylece kaynaklarınızın düşmen eline geçmesini önler. Oyunda havan toplarından okçu kulelerine, toplardan büyücü kulelerine kadar farlı birimler vardır.

Bunları rastgele yerleştirmek, bir plan kurmamak, köyünüzü korumaya yardımcı olmaz. Dolayısıyla planlama dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Böylece verdikleri hasarlar da fazla olabilir. Bu bakımdan düşük seviye olanları ve az hasarı bulunanları ön sıralara dizmek önerilir.

Arka taraflara doğru savunmanın güçlenmesi verdiğiniz hasarı arttıracağı için kaynaklarınız daha etkili şekilde korunabilir. Ayrıca düzenli bir şekilde binalarınızı geliştirmek de unutulmamalıdır.

Clash Of Clans 12 Seviye Köy Düzeni
Clash Of Clans 12 Seviye Köy Düzeni

Clash Of Clans 5 Seviye Köy Düzeni de ilginizi çekebilir.

Depo Binalarının Yerleştirilmesi

Oyuncular, genellikle 3 yıldız almak yerine düşmanın kaynaklarını yağmalamak ister. Bu nedenle depo binalarınızın haritanın en korunaklı yerinde olmalı, ulaşması zor hale getirilmelidir. Bunun için etrafını surlar ile çevirmeniz, diğer binaları bunların etrafına kurmanız tavsiye edilir. Savunma yapıları da buna göre yerleştirilmelidir.

Haritanın en orta noktası daha korunaklıdır. Bu nedenle kişilere depoyu buraya yerleştirmesi önerilir. Ayrıca iksir ve altın üreten binalar da sürekli olarak toplanmalıdır. Düşman depoya ulaşamasa bile bu yapılardan büyük miktarlarda ganimet elde edebilir.

Bunun etkisi yok gibi dursa da kendinizi hızlı bir şekilde geliştirmenize, kaynak biriktirmenize engel olur. Eğer Clash of Clans 12 seviye köy düzeni ganimet koruma için nasıl yapılmalı diyorsanız, tüm bunlara özen göstermeniz tavsiye edilmektedir. Böylece oyun daha verimli hale gelebilir.

Yorum yapın