Senet Karşılığı Borç Para Verilir

Senet Karşılığı Borç Para Verilir, acil olarak paraya ihtiyaç duyan insanlar tarafından sık sık araştırılır. İnsanlar günümüzde farklı zamanlarda acil paraya gereksinim duyabilir. Bu durumda ne yapılabileceği sık sık düşünülür. Peki, Senet Karşılığı Borç Para Verilir diyenlere nasıl ulaşılabilir?

Burada ilk olarak tefecilerden kesinlikle uzak kalmanız gerekir. Zira tefecilik bir suçtur. Bu kişiler borç para verirken faiz oranlarını da son derece yüksek tutar. Bu bakımdan ödenmesi zordur. Bununla sınırlı kalmadan, insanlar mal varlıklarını kaybedebilmektedir.

Senetle kredi başvurusu için ne yapabilirim diyorsanız, tercih edebileceğiniz farklı seçenekler yer almaktadır;

  1. Bankalar
  2. ABC Faktöring
  3. Vakıflar

Tüm bunları değerlendirerek, bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Senet Karşılığı Borç Para Verilir: Bankalar

Eğer acil paraya ihtiyacınız varsa, bankalar tercihlerinizden bir tanesi olabilir. Günümüzde senetle kredi veren bankalar mevcuttur. Bunları inceleyerek de gereksinimlerinize çözüm bulabilirsiniz.

Örnek olarak Ziraat Bankası, senet karşılığı kredi almak isteyenlerin tercihleri arasında olabilir. Kurumsal krediler çerçevesinde, senet karşılığı avans kredisi verilmektedir. Faiz oranları da oldukça uygundur. Eğer bunun hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, size en yakın şubesine giderek bilgi alabilirsiniz.

Senet Karşılığı Borç Para Verilir: ABC Faktöring

ABC Faktöring, bir faktöring firmasıdır. Bu tür firmalar BDDK’ya bağlanmıştır. SPK’nda izin, BDDK’dan da onay almış bağımsız denetim şirketleri tarafından denetlenmektedir. Günümüzde senetle kredi veren faktöring şirketleri oldukça fazla olup listesine https://www.bddk.org.tr/Kurulus/Liste/79 adresinden ulaşılabilir.

ABC Faktöring de bunlardan bir tanesidir. Genel müdürlüğü İstanbul’da olup şu gibi yerlerde şubesi vardır;

  1. Adana
  2. İzmir
  3. Gaziantep
  4. Konya
  5. Antalya
  6. Trakya
  7. Ankara

Sunulan hizmetler çerçevesinde faktöring maliyeti, faktöring komisyonu ve diğer masraflar gibi ücretler vardır.

Banka Hariç Nereden Para Bulabilirim? yazısı da ilginizi çekebilir.

Senet Karşılığı Borç Para Verilir
Senet Karşılığı Borç Para Verilir

Senet Karşılığı Borç Para Verilir: Vakıflar

Günümüzde senetle kredi veriyorum şeklinde ilan veren çok sayıda yer vardır. Ne var ki bunlar pek çok riski de beraberinde getirir. Faizlerin çok olabileceği gibi mal varlıkları da kaybedilebilir. Ayrıca kredi ile borç almak, bunu ileride daha fazla olarak ödeyeceğinizi gösterir. Bu nedenle tekrar bir yük altına girilir.

Eğer borç paraya gereksinim duyuyorsanız ve ne yapabileceğinizi düşünüyorsanız, vakıfları incelemeniz de mümkündür. Günümüzde bazı vakıflar, ihtiyaç sahibi vatandaşlara senet imzalatmadan yardım sunabilmektedir.

Dolayısıyla yaşadığınız yerde olan vakıflara giderseniz durumunuzu açıklayabilir ve yardım isteyebilirsiniz.

İnsanlığa Hizmet Vakfı

İnsanlığa Hizmet Vakfı Prof. Dr. Hikmet Özdemir 8 insan tarafından, 1986 yılında kurulmuştur. Borç para veren yerler arıyorsanız, seçeneklerinizden bir tanesidir.

Eğer yardım almak istiyorsanız, net bir sebebiniz mevcut olmalıdır. Eğer yardıma gereksinim duyduğunuza ikna olursa yardım alabilirsiniz. Özellikle sağlık ve eğitim başta gelen konulardır.

Türk HAVAK

Türk HAVAK, 1967 yılında THY A.O. tarafından kurulmuştur. Üyelerine farklı konularda hizmetler sunmakta, yardımlar vermektedir. Eğer borç para veren yerler arıyorsanız seçeneklerinizden bir diğeridir.

Ancak her iki tarafı da güven almak için, vakfa üye olmak gerekmektedir.

Yorum yapın