Dideral Kullananlar Yorumları

Dideral Kullananlar Yorumları nasıl? Dideral beta-blokörler adlı ilaç sınıfında yer almaktadır. Vücutta doğal olarak mevcut olan, kalp ve kan damalarını etkileyen bir takım kimyasal maddelerin etkilerini durdurarak çalışır.

Söz konusu etki, kalp atım sayısının azalmasına, kalbin zorlanmasının azalmasına ve kan basıncının düşmesine yardımcı olur. Bu bakımdan özellikle kendine reçete edilmiş hastalar, nasıl etkiler gösterdiğini anlamak üzere daha önce kullanan kişilerin görüşlerini merak edebilir.

Dideral Kullananlar Yorumları

Dideral Kullananlar Yorumları genel olarak olumlu şekildedir. Kişiler, taşikardi durumunu giderdiğini belirtmiştir. Kalbin aşırı şekilde atması, anksiyete atağı ve benzeri durumlarda kullanıldığı ifade edilmektedir.

Dideral kullananlar yorumları, internet üzerinden kolay bir şekilde bulunabilir. Ancak sağlık sorunlarınız bulunuyorsa, kullanıcı yorumlarından hareket etmek sağlık sorunlarınıza çözüm getirmez. İlaçlar muayene ardından hastalara özel bir şekilde reçete edilir. Bu nedenle Dideral Kullananlar Yorumları incelenmeden önce ilk olarak hastaneye giderek bir doktora muayene olunmalıdır.

Dideral Ne Kadar?

Dideral Kullananlar Yorumlarının yanı sıra Dideral 2023 fiyatları nasıl? sorusu da araştırılmaktadır. İnsanlar ilaç fiyatlarını eczaneye gitmeden önce bilmek isteyebilir. Eğer Dideral’in ne kadar olduğunu merak ediyorsanız, aşağıda yer alan tabloya bakabilirsiniz.

YılFiyat
202336,08 TL
202236,08 TL
202112,47 TL
202010,40 TL

2020 yılına kadar olan fiyatlara tablodan hemen ulaşabilirsiniz. Herhangi bir eczaneye giderek, ilacı kısa sürede temin edebilirsiniz.  

Dideral Bileşenleri Neler?

Dideral etkin maddesi propranolol HCI 40 mg’dir. Bunun dışında yardımcı bileşenleri prospektüs bilgisine göre aşağıda olduğu gibidir;

 1. Mannitol
 2. Aljinik asit
 3. Jelatin
 4. OPonceau 4 – R
 5. Magnezyum stearat
 6. Stearik asit

Eğer içerisinde bulunan herhangi bir bileşene kadar alerjen durum varsa alınmaması gerekir.

Dideral Kullananlar Yorumları
Dideral Kullananlar Yorumları

Dideral Yan Etkileri Neler?

Dideral yan etkileri her ilaçta olduğu gibi yer almaktadır. Prospektüs bilgisinden bunlar görülebilmekte olup bazıları şöyledir;

 1. Böbrek kan akımında ve böbreğin süzme gücünde azalma
 2. Nefes darlığı
 3. Gözde iltihaplanma
 4. Eklem ağrısı
 5. Kabızlık
 6. Ağız kuruluğu
 7. Kan yağlarında değişiklikler
 8. Kan şekeri düzeylerinde değişiklikler
 9. Gözlerde kuruluk, görme bozuklukları
 10. Duygusal değişiklikler, halüsinasyonlar, karıncalanma, psikozlar, baş dönmesi ve hafıza kaybı

Bunların dışında farklı Dideral yan etkileri de vardır. Tüm bunları görmek istiyorsanız prospektüse bakabilirsiniz.

Eczanede Satılan İştah Kesici Şurup yazımız da ilginizi çekebilir.

Dideral Nasıl Kullanılır?

Dideral kullanımı her hastaya ve ilacın reçete edildiği hastalığı göre değişir. Yetişkinlerde yüksek kan basıncı durumunda, başlangıç dozu günde iki kez 80 mg’dır. Bir haftalık aralıklar ile doz hastaya ve tedaviye verdiği yanıta göre yükseltilebilir.

Normal doz, günlük 160 ile 320 mg arasındadır. Göğüs ağrısı, kaygı durumu, migren ve nedeni belirsiz titreme gibi durumlarda ise başlangıç dozu günde 2 ya da 3 kere 40 mg’dır. Aynı şekilde hastadan alınan yanıta göre, bir haftalık aralıklar ile aynı miktarda yükseltilebilir.

Dideral kullanımı ağızdan olup, bir bardak su ile tablet çiğnenmeden yutulmaktadır. Ancak tüm ilaçlarda olduğu gibi doktorunuzun reçetesine göre hareket edilmeli, bunun dışına asla çıkılmamalıdır. Dideral Kullananlar Yorumları, faydaları ve yan etkileri bu yazımızda yer almaktadır.

Yorum yapın