1 Haftada 5 Kilo Aldıran Karışım

1 haftada 5 kilo aldıran karışım olarak ne kullanılabilir? İnsanlar bazı durumlarda kilo almak isteyebilir. Örnek olarak kişiler ideal kilolarından 1-2 kilo düşükse ya da düşük kilo sebepli sağlık sorunları yaşıyorsa bu yola başvurabilir.

Ancak kilo almak kolay gibi düşünülse de aslında çok zordur. Günlük hayat çok hareketli geçtiği için, insanlar yediklerini kolay bir şekilde eritebilir. Böylece kilo almak problemli hale getirebilir. Eğer kilo almak için ne yapabileceğinizi düşünüyorsanız, bir takım karışımlar kullanabilirsiniz.

Muz ve Tahinli Karışım

Muz ve tahinli karışım, hangi karışım kilo aldırır diyenler için cevaplardan biridir. Her evde kolay bir şekilde yapılabileceği için pratik, hızlı bir yapısı vardır. Düzenli bir şekilde tüketmek, istediğiniz kiloya hızlı bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olabilir. 

Eğer karışımı yapmak istiyorsanız gerekli malzememler sıra sıra şöyledir;

 1. 2 kaşık tahin
 2. 2 kaşık pekmez
 3. 1 bardak su
 4. 2 adet muz

Bunları tamamladıktan sonra sadece mikser ile çırpmak kalmaktadır. Ardından gün içerisinde istediğiniz zaman rahat bir şekilde tüketilebilir. Sabah kahvaltı, gece ise uykudan 1 saat kadar önce alınabilir. İştahınızı açmaya yardımcı olduğu için kilo almaya yardım edebilir.

Ceviz İçi-Ballı Karışım

Kilo aldıran sütlü karışımlar arıyorsanız, ceviz içi-ballı karışım bunlardan bir tanesidir. Bunun için gerekli olan malzemeler şöyledir;

 1. Badem
 2. Hurma
 3. Ceviz içi
 4. Bal
 5. Fındık
 6. Tam yağlı süt

Tüm malzemeleri temin ettikten sonra yalnızca mikserden geçirmek kalır. Ardından da hemen tüketmeye hazırdır. Sütü istediğiniz kadar eklemeniz mümkündür. Yatmadan önce günlük olarak 1.5 su bardağı kadar içilebilir.

Bademli ve Muzlu Karışım

Bademli ve Muzlu karışım, kilo aldıran muzlu karışım türlerinden bir tanesidir. Malzemelerin nasıl olduğunu merak ediyorsanız aşağıda olduğu gibidir;

 1. Badem
 2. Yer fıstığı
 3. Süt
 4. Muz
 5. Kaju fıstığı
 6. Bal
 7. Protein tozu

1 haftada 5 kilo aldıran karışım yapmak istiyorsanız, tüm malzemeleri birleştirerek bu karışımı hazırlayabilirsiniz.

1 Haftada 5 Kilo Aldıran Karışım
1 Haftada 5 Kilo Aldıran Karışım

İlk olarak soğuk süt ile 1 orta boy muz blenderdan geçirilmektedir. Ardından da 1 yemek kaşığı kaju ve badem katılarak tekrar blender kullanılır.

Bu da tamamlanınca 2 yemek kaşığı protein tozu katılarak, tekrar mikserden geçirilmektedir. İsterseniz bundan sonra kakao ile tat verilebilir. Atılacaksa 1 kaşık kullanılabilir. Her gün iki bardak tüketmek tavsiye edilir.

Dondurmalı Karışım

Dondurmalı karışım, kilo aldıran sütlü karışımlar arasında bir diğer seçenektir. Şayet farklı lezzetler arıyorsanız bunu düşünmeniz de mümkündür. Bunun için gerekli olan malzemeler şöyledir;

 1. Süt
 2. Muz
 3. Badem
 4. Sade dondurma
 5. Bal
 6. Bebe bisküvisi

Bunları temin edince mikserden geçirebilirsiniz. Böylece düzenli olarak tüketmeniz yeterlidir.

Yorum yapın