Clash Of Clans 11 Seviye Köy Düzeni

Clash of Clans 11 seviye köy düzeni nasıl kurulabilir? Her ne kadar Clash of Clans yeni bir oyun olmasa da oldukça zevklidir. Bu nedenle aktif olarak oynayan birçok kişi vardır. Bunların arasında yeni başlayanlar da mevcuttur.

Bu tarz oyuncular kaynaklarını nasıl koruması, gerektiğini bilemeyebilir. Eğer kaynaklar güzel bir şekilde korunmazsa saldırılardan daha fazla kayıplar alınır. Zira yeni asker üretmek, araştırma yapmak ya da bina yükseltmek gibi işlemler için daha fazla beklemeniz gerekir.

Dolayısıyla Clash of Clans 11 seviye köy düzeni ganimet koruma oldukça önemlidir. Böylece düşmanlarınız saldırdığında daha az kayıplar ile çıkmanız mümkündür. Öncelikle iksir ve altın üreten kaynaklar sürekli toplanmalıdır.

Çünkü bunları sık sık toplamazsanız, size saldıran kişiler depolarınıza ulaşamasa bile büyük ganimetler ile ayrılabilir.

Clash Of Clans 5 Seviye Köy Düzeni de ilginizi çekebilir.

Savunma Yapılarını Kurma

Clash of Clans oyununda top, havan toplu, okçu kulesi, büyücü kulesi gibi farklı savunma binaları vardır. Her biri köyünüzü bir saldırıya karşı korumayı amaçlar. Dolayısıyla doğru bir şekilde konumlandırılmaları şarttır. Bu sayede kaynak yönetimi daha verimli bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Clash of Clans 11 seviye köy düzeni kurma yaparken, savunma binalarınızı sürekli geliştirmeniz tavsiye edilir. Böylece dayanıklılıkları ve saldırı güçleri artabilir. İkinci olarak da köyün en dışarısından itibaren, zayıftan güçlüye doğru bir sıralama çizmek önerilir.

Çünkü böylece düşmanlarınız iç noktalara ilerledikçe daha fazla zorlanabilir. Kaynaklarınız böylece daha etkili bir şekilde korunabilir.

Clash Of Clans 11 Seviye Köy Düzeni
Clash Of Clans 11 Seviye Köy Düzeni

Sur Yapıları

Sur binaları, en az savunma binaları kadar önemlidir. Çünkü düşmanların geçmesini engeller. Düşman birimleri öncelikle bunları yıkmalıdır. Dolayısıyla bu konuda da bazı önerileri bilmeniz tavsiye edilir.

İlk olarak bunları yerleştirirken plan doğru kurulmalıdır. Bu sayede düşmanlarınız saldırırken daha fazla zorlanabilir. İkinci olarak yine savunma binaları gibi sürekli güçlendirilmelidir. Böylece daha fazla hasara karşı dayanıklı hale gelir.

Böylece savunma binalarınız da yıkılmadan önce düşmana daha fazla saldırılabilir. Clash of Clans 11 seviye köy düzeni kurma esnasında buna da dikkat etmeniz tavsiye edilir.

Depo Binaları

Depo binaları, altın ve iksir üretim yerlerinde imal edilen kaynakların biriktiği yerlerdir. Bunlar oyunda pek çok yerde kullanılır. Araştırma yapmak, asker üretmek, bina kurmak, olanları geliştirmek bunlardan bazılarıdır. Dolayısıyla büyük bir önem taşımaktadır.

Düşmanlarınız da bunu bildiği ve kendini sürekli geliştirmeyi istediği için bunlara ulaşmayı amaçlar. Bu nedenle Clash of Clans 11 seviye köy düzeni ganimet koruma nasıl yapılır bilinmelidir. Depolarınızı köyün orta noktasına konumlandırırsanız ulaşmak daha zor olacaktır.

Çünkü etrafında surlar, savunma binaları ve diğer binalar olacağı için düşmanın uğrayacağı zarar da artacaktır.

İnşaatçı Yapıları

İnşaatçı binaları yeni binaları kurmaya, olanları da geliştirmeyi amaçlamaktadır. Bunları haritanın en uç noktalarına koymak, saldırıda bazı düşmanların otomatik buraya yönelmesini sağlar. Böylece uğraşacağınız düşman sayısı da azalır.

Yorum yapın