Başkasına Ait Telefon Dökümü Nasıl Alınır?

Başkasına ait telefon dökümü nasıl alınır? İnsanlar farklı sebeplerden dolayı farklı kişilerin telefon dökümlerine ulaşmayı isteyebilir. Herkes için bunun nedenleri değişkenlik gösterebilir. Ancak genellikle eşler ve sevgililer birbirleri, anne-babalar ise çocukları için arzulayabilir.

Ne var ki bunun mümkün olup olmadığı öncesinde sorulabilir. Burada önemli olan hattın kimin üzerinde olduğudur. Eğer sizin üzerinize değilse almanız da mümkün değildir. Dolayısıyla sevgilinizin telefon dökümüne ulaşamazsınız.

Aynı şey eşiniz için de geçerlidir. Lakin eşimin telefon dökümüne nasıl ulaşırım diyorsanız doğrudan ona sorarak bu belgeyi çıkartmasını isteyebilirsiniz. Ancak çocukların hatları genellikle anne-babaların üzerinedir.

Bu nedenle hattı hangi ebeveyn kendi üzerine almışsa o ilgili operatöre giderek bu belgeyi talep edebilir. Eğer hat sizin değilse, bu dokümanları almanız mahkeme talebi ile gerçekleştirilebilir. Peki, Başkasına Ait Telefon Dökümü Nasıl Alınır?

Telefon Dökümü Nasıl Alınır?

Peki, telefon dökümü nasıl alınır? Daha önce bunu almayan kişiler, hangi işlemleri yapması gerektiğini bilemeyebilir. Burada iki farklı çözüm vardır. Birincisi müşteri hizmetleri ile iletişime geçmektir;

  1. Türk Telekom için 444 1 444
  2. Turkcell için 532 ya da 0532 532 00 00
  3. Vodafone için 542 ya da 0542 542 00 00

Görülebildiği gibi farklı operatörlerde, müşteri hizmetleri numaraları farklılık gösterebilir. Hat sahibi ilgili operatörü arar ve dokümanı almak istediği numarayı verirse, kısa sürede gerekli sonuçlar alınabilir. İkinci olarak operatörün herhangi bir şubesi de ziyaret edilebilir. Eğer numarayı belirtir ve dokümanı almak istediğinizi söylerseniz işlemler yapılabilir.

Cep Telefonu Dokümanında Neler Çıkar?

Daha önce cep telefonu dokümanı almayan kişiler, bunu aldıktan sonra ne gibi bilgilerin eline geçeceğini merak edebilir. Cep telefonu dokümanında neler çıkar diyorsanız, hat sahibinin konuşma ve SMS trafiği bilgilerini verir. Ancak ses kayıtlarına ya da SMS içeriklerine ulaşmak mümkün değildir.

Clash Of Clans 5 Seviye Köy Düzeni de ilginizi çekebilir.

Başkasına Ait Telefon Dökümü Nasıl Alınır?
Başkasına Ait Telefon Dökümü Nasıl Alınır?

Hat Kapandıktan Sonra Doküman Alınabilir Mi?

İnsanlar farklı sebeplerden dolayı hatlarını kapatabilir veya değiştirebilir. Ancak bazı durumlarda eski hattın dokümanlarının çıkartılmasına gereksinim duyulabilir. Eğer telefon hat kapandıktan sonra doküman çıkar mı diyorsanız, bunun yanıtı evettir.

Bu bakımdan hattın kapanmış olmasının bir önemi bulunmaz. Tek yapmanız gereken belirttiğimiz iki yöntemden bir tanesini tercih etmektir.

Kaç Aylık Bilgiler Alınabilir?

Peki, telefon dökümleri kaç aylık alınır? Her insan telefonlarda farklı tarih aralıklarına dair dokümanları isteyebilir. Bu nedenle bu sorunun kesin bir yanıtı yoktur. Eğer şubeye giderseniz ya da müşteri hizmetleri ile iletişime geçerseniz, size hangi dönemin telefon kayıtlarını almak istediğiniz sorulacaktır.

Bunun dışında siz de aradığınız zaman ilgili aralıkları belirtebilirsiniz. Ardından size verilen doküman da bu dönemi kapsayacaktır. Başvuru yönteminiz ne olursa olsun işlem hemen değerlendirmeye alınmaktadır. Bundan sonra 1-2 gün içinde tarafınıza iletilir.

Yorum yapın